Vyhledávání

Statistiky

toplist statistika pro hexaclub.cz 

 

Nedělní jóga 4x do měsíce

Úvodní strana / Nedělní jóga 4x do měsíce

Nedělní jóga 4x do měsíce - ve vypsaných termínech v rezervačním systému

Nová nedělní lekce je určená pro všechny jogíny, kteří si v našem studiu rádi zacvičí i v NEDĚLI dopoledne. Náročnost bude přizpůsobena skupině.

Lekci věnujeme cvičení jemné power yogy s prvky pilates.

Dobře se vyspěte a přijďte "na lačno " . 

Power yoga je styl cvičení, který vychází ze základů jógy.
Cvičení je založeno na opakování asán (prvků a pozic).
V současné době je toto cvičení pozitivním prvkem v rámci rozvoje psychické a fyzické kondice stejně jako prostředkem k odbourávání stresu, napětí a svalových dysbalancí. Cvičení zahajuje krátké zahřátí pomocí hlubokého dechu, soustředění se a koncentraci na sebe sama. Lehce pokračuje soustavou poloh, tzv. "pozdravem slunci" - což jsou dynamicky prováděné ásany v součinnosti s dechovými technikami. Opakování těchto pozic vede k rychlému zahřátí, posilování a protažení celého těla, tak aby bylo připravené na důkladné protažení a závěrečné uvolnění.
V průběhu lekce jsou kombinovány polohy vestoje, vsedě, vleže, obrácené polohy a rovnovážné polohy balance
cílem cvičení je celkové uvolnění, posílení a zároveň protažení celého těla, zvyšování psychické a fyzické kondice, zlepšování koncentrace.
Díky pravidelnému a soustavnému cvičení Power yogy lze předcházet zdravotním problémům. Lze také modelovat a tvarovat tělo, upravit množství podkožního tuku a vyrovnat svalové dysbalance z jednostranného přetížení, ať už při sportu nebo pracovním procesu.

 

Související dokumenty: